Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Bydgoszczy 28 stycznia zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną papierosów na terenie powiatu włocławskiego i zatrzymali ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej. W trakcie przeszukania zabezpieczono papierosy i półprodukty do ich produkcji o szacunkowej wartości prawie 3 milionów złotych.

Reklama:

Funkcjonariusze z bydgoskiej placówki Straży Granicznej zlokalizowali profesjonalnie wyposażoną fabrykę, produkującą nielegalne papierosy na olbrzymią skalę. Przestępczy proceder zorganizowany został przez grupę obywateli RP. Do produkcji papierosów wykorzystywano wysokowydajną linię produkcyjną składającą się z zespołu maszyn służących do przetwarzania liścia tytoniowego na krajankę tytoniową oraz z maszyny służącej do produkcji papierosów. Szacunkowa wartość zabezpieczonego wyposażenia fabryki to przeszło 2 miliony złotych.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 400 tys. papierosów, 2 tony tytoniu oraz 5 ton suszu tytoniowego oraz inne półprodukty (filtry, owijki itp.) o szacunkowej wartości prawie 3 milionów złotych.

Funkcjonariuszy SG z Bydgoszczy podczas akcji wspierali funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz funkcjonariusze z Izby Celnej w Toruniu.

Zatrzymano osiem osób – obywateli RP. Wszyscy otrzymali zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec dwóch zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy, a wobec pozostałej szóstki – wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego i zakazu opuszczania terytorium kraju.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa we Włocławku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 6994 razy