Rozbito grupę przestępczą

Funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Gdańsku rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi.

Reklama:

Grupa przestępcza sprowadzała papierosy do Polski, następnie fałszując dokumenty wyprowadzała je spod cła do dalszego obrotu zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej. Podczas śledztwa funkcjonariusze ujawnili kilka transportów z papierosami: w Gdańsku, Holandii oraz na Słowacji. Ponadto na terenie jednej z firm transportowych w Łodzi znaleziono ponad 7 mln sztuk papierosów przeznaczonych do dalszej dystrybucji w krajach Europy Zachodniej. Zatrzymano pięciu obywateli Polski i jednego obywatela Litwy. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła mężczyznom zarzuty dot. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu ponad 100 mln sztuk papierosów.

Wobec zatrzymanych zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania oraz zabezpieczenia nieruchomości, pojazdów i środków finansowych różnych walut na poczet przyszłych kar i kosztów sądowych na kwotę prawie 600 tys. zł. Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanym kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 9113 razy