Nielegalne wyroby akcyzowe za ponad 400 tys. zł

Papierosy, krajankę tytoniu i spirytus bez polskich znaków akcyzy ujawnili podczas minionego weekendu funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wartość zabezpieczonego towaru wynosi 406 tysięcy złotych.

Reklama:

29 lipca w powiecie tureckim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu wspólnie z inspektorami Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu ujawnili ponad 100 tysięcy sztuk papierosów, 22 kilogramy krajanki tytoniu i prawie 150 litrów spirytusu. Łączna wartość nielegalnych towarów wynosi prawie 100 tysięcy zł. Nielegalny towar znajdował się w pomieszczeniu magazynowym, wynajmowanym przez obywatela Armenii.

450 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy o szacunkowej wartości 306 tysięcy złotych ujawnili 31 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej w skontrolowanej w okolicach Świecka ciężarówce. Papierosy umieszczone były na paletach wśród ładunku przewożonego w ciężarówce. Ponieważ okazało się, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami tego typu, został dodatkowo ukarany mandatem.

Za posiadanie nielegalnych papierosów, tytoniu oraz alkoholu grozi wysoka grzywna, kara do trzech lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 8149 razy