Przemyt ukryty w ładunku węgla drzewnego

Przemyt nielegalnych papierosów o wartości 650 tys. złotych udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z celnikami na przejściu granicznym w Kuźnicy. Kontrabanda ukryta była w białoruskiej ciężarówce z węglem drzewnym.

Reklama:

Funkcjonariusze z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy wytypowali do kontroli białoruskiego tira, przewożącego 3 650 worków z węglem drzewnym. W trakcie szczegółowego sprawdzania towaru, poprzedzonego prześwietleniem rentgenowskim ciężarówki, okazało się, że w części worków, oprócz deklarowanego węgla na grill, znajdują się białoruskie papierosy. Rozładunek, dokładne sprawdzenie wszystkich worków oraz przeliczenie kontrabandy trwało blisko dwie doby. W sumie funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej znaleźli 50 tys. paczek papierosów.

Celnicy wszczęli w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe, rekwirując ładunek oraz ciężarówkę wraz z naczepą. 34-letni białoruski kierowca tira został przesłuchany. Aktualnie funkcjonariusze sprawdzają skąd pochodził nielegalny towar i gdzie miał trafić.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 8775 razy