Przechwycony przemyt o wartości ponad pół miliona zł

Przechwycone papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 500 tys. zł oraz trzech zatrzymanych mieszkańców powiatu chełmskiego to efekty działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Reklama:
 
16 października funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w pobliżu rzeki granicznej Bug ślady zostawione przez przemytników ukraińskich wyrobów akcyzowych. Podobne ślady, mogące świadczyć o przemycie, potwierdziła również po swojej stronie służba graniczna z Ukrainy.
 
Funkcjonariusze SG ustalili, że przemycony towar prawdopodobnie został przewieziony na jedną z posesji, znajdującą się na terenie gminy Leśniowice w pow. chełmskim. Kiedy zbliżali się do typowo wyglądającego gospodarstwa, ze stodoły znajdującej się na jego terenie z dużym impetem wyjechał terenowy jeep, taranując ogrodzenie.
 
Funkcjonariusze SG podjęli pościg za uciekającymi samochodem dwoma mężczyznami, którzy zostali zatrzymani w pobliskim kompleksie leśnym. 49- oraz 29-latek to mieszkańcy powiatu chełmskiego. W jeepe mieli 20 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, których chcieli się pozbyć w lesie.
 
Kolejne 20 tys. paczek nielegalnych papierosów funkcjonariusze SG ujawnili w budynkach na terenie posesji w gminie Leśniowice. Do sprawy zatrzymano również właściciela posesji – 51-letniego mężczyznę.
 
W sumie ujawniono i zabezpieczono wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 500 tys. zł. Papierosy były spakowane w pakiety po 50 kartonów i owinięte czarną folią. Zostały one przemycone do Polski za pomocą łodzi pontonowej. Docelowo miały trafić na targowiska w centrum kraju. 
 
W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przemyt oraz posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 4467 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 październik 2016 21:17