Kolejne towary bez akcyzy

Nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 112 tys. zł zatrzymali wczoraj w województwie zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Zabezpieczono papierosy, krajankę tytoniową oraz spirytus.
Reklama:
 
W Elblągu, w samochodzie marki Audi zaparkowanym przy jednym z pawilonów handlowych, funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli ponad 40 kilogramów tytoniu, 135 litrów alkoholu i ponad 34 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właścieniel towaru (45-letni mieszkaniec Elbląga) odpowie za przestępstwo karne skarbowe. Czyn zagrożony jest karą do lat 3 pozbawienia wolności.
Tego samego dnia w okolicach Stargardu funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen ujawnili ponad 80 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 20 tys. papierosów z przemytu. Towar wart przeszło 50 tys. zł przewoził fordem 56-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Straż Graniczna prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara wysokiej grzywny. 

3 komentarzy

 • Link do komentarza on piątek, 21, kwiecień 2017 19:44 napisane przez on

  zamknąć granice i będzie spokój

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • Link do komentarza Henio czwartek, 02, marzec 2017 00:02 napisane przez Henio

  U nas we wiosce nikt innej gorzały nie pije, niż ta i jakie zdrowe chłopy. Spirt sie leje strumieniami i wesoło u nas. Po co to ludziom utrudniać życie, jak nawet proboszcz lubi ten towar, bo jak do niego goście przyjeżdżają to do mnie dzwoni i baniaczek pięciolitrowy zamawia.

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • Link do komentarza Maniuś środa, 01, marzec 2017 23:57 napisane przez Maniuś

  Wielkie mi tu przestępstwo.W naszej wiosce każdy ma dużo więcej i nikt nie robi z tego afery. Przyjadą. Dostaną co im się należy i odjadą zadowolone chłopaki. Czasem na impre jeszcze wpadają a laski już się nimi odpowiednio zajmują. Biznes się kręci to czego szukać dziury w całym.

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 3672 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 grudzień 2016 18:43