Naczepa i 2 pojazdy ciężarowe odzyskane na granicy w Bezledach

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali 2 pojazdy ciężarowe i 1 naczepę, których dowody rejestracyjne zostały podrobione. 5 marca na kierunku wyjazdowym z Polski do odprawy granicznej stawił się obywatel Białorusi samochodem ciężarowym marki Mercedes wraz z naczepą Tank Trailer Sud Tainer. 

Reklama:

Funkcjonariusz SG podczas weryfikacji dokumentów nabrał podejrzeń co do autentyczności dowodu rejestracyjnego naczepy. Informacje uzyskane z baz danych potwierdziły wątpliwości kontrolera. Okazało się, że naczepa została zakupiona w Wielkiej Brytanii, a pochodziła z Włoch, gdzie zgłoszono kradzież dowodu rejestracyjnego. 35-letni Białorusin, po złożeniu wyjaśnień w dalszą podróż ruszył bez „podejrzanej” naczepy. Szacunkowa wartość cysterny to 11 000 zł. Natomiast wczoraj na tym samym przejściu drogowym, funkcjonariusze Straży Granicznej nie zezwolili na wywóz z Polski 2 pojazdów ciężarowych. Pierwszy do odprawy granicznej (na wyjazd z Polski) podjechał 51- letni obywatel Rosji samochodem marki Renault Premium. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia auta, kontroler stwierdził ingerencję w polu numerowym VIN. Ponadto czeski dowód rejestracyjny ciężarówki został podrobiony.

Wartość zatrzymanego pojazdu wynosi 30 000 zł. Drugi zatrzymany samochód ciężarowy na kierunku wyjazdowym z RP to Scania, którym kierował 39-letni Rosjanin. Funkcjonariusze SG weryfikując dokumenty auta i sprawdzając legalność jego pochodzenia stwierdzili, że i tym razem czeski dowód rejestracyjny został podrobiony. Ustalono, że dane właściciela w dowodzie zostały naniesione bez jego wiedzy. Wartość zatrzymanego pojazdu wynosi 40 000 zł. Trzech kierowców i ich pojazdy po sporządzeniu dokumentacji przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zostali przekazani policjantom z Bartoszyc, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 6186 razy