Kupili fałszywe dokumenty, aby przebywać i pracować w Polsce

Funkcjonariusze z Placówki SG w Olsztynie zatrzymali 4 obywateli Indii, którzy nielegalnie przebywali w Polsce. Sfałszowane wizy, paszport i stemple kontroli granicznej Belgii, Hiszpanii oraz Francji miały zapewnić im legalny pobyt i pracę.
Reklama:
 
Cudzoziemcy przyjechali do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, aby wyrobić sobie dokumenty pobytowe. Funkcjonariusze SG, którzy przeprowadzili kontrolę legalności ich pobytu, warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP zauważyli, że paszport którym posługuje się 27-letni mężczyzna jest sfałszowany. Na stronie, gdzie znajduje się pasek odczytu maszynowego, była przerobiona cyfra kontrolna. Ponadto znamiona podrobienia nosiła również wiza znajdująca się w paszporcie oraz wjazdowy stempel francuskiej kontroli granicznej, który miał świadczyć o legalnym przekroczeniu granicy Schengen.
 
32 i 36-letni mężczyźni oraz 46-letnia kobieta przedstawili z kolei kontrolerom SG sfałszowane wizy i wjazdowe stemple belgijskiej i hiszpańskiej kontroli granicznej. Tłumaczyli, że zapłacili nieznanym pośrednikom w Indiach za paszport, wizę oraz bilet od 5 do 8 tys. euro.  Dostarczyli zdjęcia i pieniądze, a na gotowe dokumenty czekali od 10 dni do 5 miesięcy. Do Europy dostali się dzięki sfałszowanym dokumentom. Sądzili, że w Polsce można łatwo znaleźć pracę.
 
Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami. Na wniosek Straży Granicznej Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał postanowienie o umieszczeniu cudzoziemców w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie i Białymstoku. Ponadto funkcjonariusze SG wobec obywateli Indii wszczęli postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu do kraju pochodzenia.  

2 komentarzy

  • Link do komentarza terka wtorek, 26, wrzesień 2017 11:18 napisane przez terka

    A ja uważam ze skoro przyjechali z bardzo biednego kraju ( byłam i widziałam jak jest im ciężko materialnie ) i chcą pracować , to nie deportować. Hindusi są bardzo spokojnymi ludżmi . Gorzej by było jak by przyjechali siedzieć na garnuszku państwa. Polacy też wyjeżdżali i wyjeżdżają do innych krajów. Czy oni mają być gorsi od nas. Polak to może , a hindus już nie ?

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Link do komentarza michalina czwartek, 31, sierpień 2017 06:17 napisane przez michalina

    i bardzo dobrze,ze zostana deportowani.dziwi mnie tylko,ze francuzi nie odkryli falszerstwa dokumentow.a to wykorzystuja zamachowcy.nie wiadomo co mogloby sie stac,gdyby oni zostali tu na dluzej.oni w swoim kraju gwalca kobiety a co mowic tu w naszym kraju.dzieki wam za to,ze bronicie nas przed takimi typami.

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 2908 razy