Zlikwidowano nielegalna fabrykę papierosów

Nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych zlikwidowali pod Gdańskiem 19 września br. funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Reklama:

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzewanych o produkowanie papierosów. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym przez gdański sąd. Funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego przy wsparciu Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego OSG w wynajmowanym przez 40-latka pomieszczeniu magazynowym ujawnili i zabezpieczyli 16 maszyn oraz kompletną linię technologiczną do produkcji papierosów, prawie 300 kilogramów krajanki tytoniowej i przeszło 25 tysięcy papierosów. W innych pomieszczeniach znaleziono alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy, podzespoły samochodowe, kosmetyki, nośniki elektroniczne i gotówkę.

Do własności wszystkich zabezpieczonych rzeczy przyznał się 40-latek, który po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony. Natomiast poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe 44-latek trafił do Aresztu Śledczego w Gdańsku. Łączna wartość zabezpieczonych towarów i pieniędzy wynosi przeszło 350 tys. zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego MOSG.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 4697 razy