Papierosy z przemytu w gospodarstwie rolnym

Na jednym z gospodarstw rolnych w powiecie lubaczowskim funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili dużą ilość papierosów z przemytu. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 82 tys. złotych.
Wczoraj (21 lutego) funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Lubaczowie skontrolowali 3 pojazdy zaparkowane na jednej z posesji w powiecie lubaczowskim. Kierowcami było troje obywateli Ukrainy - dwie kobiety oraz mężczyzna. Podczas kontroli okazało się, że w samochodach znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.
Reklama:
 
Funkcjonariusze SG podejrzewali, że nielegalnych towarów może być więcej i zdecydowali się przeszukać teren gospodarstwa. Tu znaleźli kolejne 6 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu. Łączna wartość kontrabandy szacowana jest na ponad 82 tys. zł.
 
Nielegalny towar został zabezpieczony na potrzeby postępowania przygotowawczego. Obywatelom Ukrainy postawiono zarzuty popełnienia wykroczeń skarbowych, do czego się przyznali i złożyli stosowne wyjaśniania. W stosunku do właściciela posesji, 50-letniego Polaka wszczęto postępowania karne-skarbowe.

1 komentarz

  • Link do komentarza Koteusz sobota, 02, czerwiec 2018 21:08 napisane przez Koteusz

    "Najnowsze wiadomości" - z lutego? To mają być najnowsze? Się, qrwa, opierdalacie.
    Pozdrawiam
    Krzysztof Kotowski

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 7284 razy