Papierosy z przemytu w gospodarstwie rolnym

Na jednym z gospodarstw rolnych w powiecie lubaczowskim funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili dużą ilość papierosów z przemytu. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 82 tys. złotych.
Wczoraj (21 lutego) funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Lubaczowie skontrolowali 3 pojazdy zaparkowane na jednej z posesji w powiecie lubaczowskim. Kierowcami było troje obywateli Ukrainy - dwie kobiety oraz mężczyzna. Podczas kontroli okazało się, że w samochodach znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.
Reklama:
 
Funkcjonariusze SG podejrzewali, że nielegalnych towarów może być więcej i zdecydowali się przeszukać teren gospodarstwa. Tu znaleźli kolejne 6 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu. Łączna wartość kontrabandy szacowana jest na ponad 82 tys. zł.
 
Nielegalny towar został zabezpieczony na potrzeby postępowania przygotowawczego. Obywatelom Ukrainy postawiono zarzuty popełnienia wykroczeń skarbowych, do czego się przyznali i złożyli stosowne wyjaśniania. W stosunku do właściciela posesji, 50-letniego Polaka wszczęto postępowania karne-skarbowe.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 3272 razy