Próba korupcji funkcjonariuszy SG

23 listopada na terenie Kielc patrol Straży Granicznej zatrzymał mężczyznę, który po wezwaniu do okazania dokumentów zaczął uciekać. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował funkcjonariuszom łapówkę.

Reklama:

 Zatrzymany mężczyzna stwierdził, że nie reagował na polecenia funkcjonariuszy ponieważ nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Gdy wspólnie z funkcjonariuszami SG udał się po nie do miejsca zamieszkania ponownie zaproponował wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Pięciokrotnie usiłował namówić funkcjonariuszy do odstąpienia od kontroli. Na miejscu funkcjonariusze przeanalizowali dokumenty pobytowe mężczyzny. Okazało się, że cudzoziemiec to 28-letni obywatel Uzbekistanu, który nielegalnie przebywa na terytorium Polski od kwietnia 2018 r. Dodatkowo funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu w stosunku do jego współlokatorki. Kobieta również przebywała nielegalnie w Polsce. Oboje zobowiązano do opuszczenia Polski. Kobietę obejmie sześciomiesięczny, a mężczyznę roczny zakaz ponownego wjazdu do krajów strefy Schengen. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzuty karne związane z próbą wręczenia łapówki. Przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku.

1 komentarz

  • Link do komentarza Turysta sobota, 17, sierpień 2019 02:24 napisane przez Turysta

    Dziwne jest to że
    przyjeżdżają na przejście do Bezled z Mrągowa.Ketrzyna zgłaszają 20 litr i przejeżdżając bez zaliczenia kontroli lub RTG wciskając się bez kolejki ze oplaci im sie tyle km jechac po 20 litr A inni jadąc uczciwie z normą musimy swoje dostać zaliczając RTG i kanał stojąc po kilkanaście godzin jakie układy z celnikami trzeba mieć żeby omijać kontrolę

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Czytany 7066 razy